Sesja w Stoczni Gdańskiej - bez obróbki :)

dodano: 20.05.2011 :: 20:24 | kategoria: Portet, Moda, Glamour


Efekty sesji zrobionej wspólnie z Błażejem Maziarzem w Gdańskiej Stoczni. Sesja w całości zrobiona Leicą M9. Taka mała ciekawostka - zdjęcia bez ingerencji Photoshopa, żadnych masek, filtrów kolorystycznych, wygładzeń skóry itp. Zdjęcia są takie, jakie je zarejestrowała matryca aparatu :)

Podziękowania dla Błażeja za pomoc, wizażystce za make-up i modelce Agnieszce za wytrwałość. Niestety trochę wiało, więc mało zdjęć na zewnątrz, bo nam softbox odlatywał :-)


Skomentuj (4)


Leica M9 - pierwsze kroki

dodano: 01.03.2011 :: 15:23 | kategoria: Portet, Moda, Glamour


Nie ma to jak półroczne przerwy we wpisach na blogu :) Ale nie czuję się tak do końca winny, ostatnio tak na dobre aparat w ręku miałem w niedzielę, a jeszcze wcześniej to chyba.. w listopadzie. Tak czy inaczej, te ostatnie dwa razy to moje pierwsze próby skumplowania się z nową zabawką - Leicą M9. Nie powiem, że było (i jest) łatwo - ten niepozorny aparacik wymaga sporo cierpliwości w obsłudze i wiedzy w użytkowaniu :) Nie obyło się tez bez wielu wyrzeczeń - brak autofokusa, dużego wizjera z pełnym kadrem, praktycznie też brak podglądu na LCD (jakość jest taka, że dopiero w domu na komputerze widać, co wyszło).. Sporo by wymieniać... No i te ceny :(


No ale są też zalety :) Przede wszystkim jakość zdjęć i kompaktowość całego systemu. M dziewiątka z paroma szkłami zajmuje kilkakrotnie mniej miejsca niż analogiczna lustrzanka Canona. No a same szkła - bajka.


Pokażę kilka kadrów z moich pierwszych prób. Ale takim porządnym sprawdzianem będą pierwsze zdjęcia reporterskie, których nie omieszkam się Wam zaprezentować tak szybko, jak to tylko będzie możliwe.


Skomentuj (5)


Wiosenne odkurzanie sprzętu, czyli portretów kilka...

dodano: 20.04.2010 :: 12:09 | kategoria: Portet, Moda, Glamour


Jak obiecałem, tak czynię. Garstka nowych zdjęć. Sezon za pasem, trzeba więc było 'naoliwić' sprzęty, przetestować nowe (Samyang 14mm 2.8) i sprawdzić, czy nie wyszło się z wprawy ;)

Była również okazja do małego spotkania z forumowiczami Canon-Board, złapania trochę świeżego powietrza i eksploracji kilku ciekawych miejsc. Dziękuję również Adzie, Marcie i Emilii za współpracę.
Skomentuj (3)


Anna Maria i Renato

dodano: 13.04.2010 :: 00:14 | kategoria: Portet, Moda, Glamour


Witam po dłuuugiej nieobecności.

Wiosna, choć troszkę nieśmiała w tym roku spowodowała, że odkurzyłem aparat i przetarłem szkiełka w obiektywach :) Tak się też złożyło, że Ania po prawie 2 latach od ślubu poprosiła mnie o krótką sesję z jej synkiem - Renato. Nie odmówiłem, choć to moja pierwsza tego typu sesja. Choć nie trwała długo (mały nie chciał zbytnio współpracować) mam nadzieję, że kilka fajnych momentów udało się w kadrze zatrzymać...

PS. od dziś obiecuję częstsze wpisy na blogu :) Zapraszam


Skomentuj (6)


Portretów kilka...

dodano: 17.04.2009 :: 14:27 | kategoria: Portet, Moda, Glamour

Kilka dni fotograficznej posuchy za mną - ale można powiedzieć, że to cisza przed burzą (od jutra sezon ślubny na dobre). W ubiegłym tygodniu testowałem nowy obiektyw portretowy Samyang 85mm f/1.4. Test obiektywu możecie przeczytać na forum Canona. Poniżej kilka zdjęć z tej sesji. Za udział w sesji i zgodę na publikację zdjęć dziekuję fotomodelce Marcie Carlos.

PS. Dziś kolejny wieczór orientalny, jutro ślub, pojutrze plener Canon-Board a w poniedziałek plener ślubny, więc na początku przyszłego tygodnia zapraszam do obejrzenia nowej porcji zdjęć :)Skomentuj (4)


Wszystkie prawa zastrzeżone © 2009 Kuba Cichocki. Szablon: HTSZ.PL
-->