Leica M9 - pierwsze kroki

dodano: 01.03.2011 :: 15:23 | kategoria: Portet, Moda, Glamour


Nie ma to jak półroczne przerwy we wpisach na blogu :) Ale nie czuję się tak do końca winny, ostatnio tak na dobre aparat w ręku miałem w niedzielę, a jeszcze wcześniej to chyba.. w listopadzie. Tak czy inaczej, te ostatnie dwa razy to moje pierwsze próby skumplowania się z nową zabawką - Leicą M9. Nie powiem, że było (i jest) łatwo - ten niepozorny aparacik wymaga sporo cierpliwości w obsłudze i wiedzy w użytkowaniu :) Nie obyło się tez bez wielu wyrzeczeń - brak autofokusa, dużego wizjera z pełnym kadrem, praktycznie też brak podglądu na LCD (jakość jest taka, że dopiero w domu na komputerze widać, co wyszło).. Sporo by wymieniać... No i te ceny :(


No ale są też zalety :) Przede wszystkim jakość zdjęć i kompaktowość całego systemu. M dziewiątka z paroma szkłami zajmuje kilkakrotnie mniej miejsca niż analogiczna lustrzanka Canona. No a same szkła - bajka.


Pokażę kilka kadrów z moich pierwszych prób. Ale takim porządnym sprawdzianem będą pierwsze zdjęcia reporterskie, których nie omieszkam się Wam zaprezentować tak szybko, jak to tylko będzie możliwe.


Skomentuj (5)


Sesja w Stoczni Gdańskiej - bez obróbki :)

dodano: 20.05.2011 :: 20:24 | kategoria: Portet, Moda, Glamour


Efekty sesji zrobionej wspólnie z Błażejem Maziarzem w Gdańskiej Stoczni. Sesja w całości zrobiona Leicą M9. Taka mała ciekawostka - zdjęcia bez ingerencji Photoshopa, żadnych masek, filtrów kolorystycznych, wygładzeń skóry itp. Zdjęcia są takie, jakie je zarejestrowała matryca aparatu :)

Podziękowania dla Błażeja za pomoc, wizażystce za make-up i modelce Agnieszce za wytrwałość. Niestety trochę wiało, więc mało zdjęć na zewnątrz, bo nam softbox odlatywał :-)


Skomentuj (4)


Agnieszka i Ivan - zapowiedź

dodano: 18.06.2011 :: 10:42 | kategoria: Fotografia Slubna17 czerwca był badzo ważnym dniem dla Ivana. Podpisał 2 niezwykle ważne kontrakty - pierwszy dwuletni ze swoim klubem, czyli Lechem Poznań, drugi - ten ważniejszy - dożywotni - ze swoją narzeczoną Agnieszką. Poniżej mały kolaż zapowiadający obszerniejszą relację z ich ślubu i pleneru. :-)


Skomentuj (16)


Ewelina Flinta - koncert

dodano: 19.06.2011 :: 00:23 | kategoria: Reportaz


Właściwie, to bis koncertu na poznańskim Piątkowie. Wróciłem właśnie do domu po weselu i koło mojego bloku rozbrzmiewały fajne rockowe brzmienia i charakterystyczny głos Eweliny. Popędziłem z aparatem i udało mi się zrobić kilka ujęć podczas ostatniego bisowego numeru ;) Ech, żeby ona nagrywała takie płyty, jakie gra koncerty...


Wszystkie fotki M9 + Summi 50/1.4

Skomentuj (3)


Plener słoneczno - makowy

dodano: 23.08.2011 :: 16:18 | kategoria: Fotografia Slubna

Zmobilizowany niejako dyskusją na forum ślubnym o dogodnej porze na robienie zdjęć ślubnych w plenerze postanowiłem pokazać kilka zdjęć z sesji zrobionej w samo południe w słoneczny dzień. W rolach głównych: Magda i Przemek, rola czarnego charakteru sesji przypadła ponad 30-stopniowemu upałowi :) Generalnie zgadzam się, że to nie są warunki do robienia zdjęć, no bo ostre słońce, gorąco, pot i łzy i w ogóle... No ale czasem trzeba zrobić zdjęcia i o takiej porze no i sobie trzeba jakoś poradzić.

Generalnie nie obyłoby się bez mocnej lampy (w tej roli Fomei Panther 600Ws), więc trochę dźwigania i rozkładania, no ale coś za coś. Bez doświetlenia niestety efekt byłby mizerny...


Zdjęcia robione Leiką M9 + Summilux 50 + filtr ND, jedno bodaj Canon 5d + fisheye i kilka Sigma 85/1.4.


Niebawem kolejne uaktualnienia na blogu, zatem zapraszam :)


Skomentuj (5)


Ania i Mikołaj - plener górski

dodano: 07.09.2011 :: 16:11 | kategoria: Fotografia Slubna


Ania z Mikołajem wymarzyli sobie ślub w Świątyni Wang i sesję plenerową pod Śnieżką. Jak wymyślili - tak też zrobili. Niestety na ślubie nie mogłem być obecny, ale umówiliśmy się na sesję poślubną właśnie w Karkonoszach. Niestety pogoda nam zbytnio nie sprzyjała - na zmianę świeciło słońce i lał deszcz, a dodatkowo strasznie wiało i nie było zbyt ciepło. Ot, uroki tegorocznego lata...

Na szczęście pośród przebłysków słońca udało się zrobić troszkę materiału, a oto wybrane kadry z tego pleneru.

Skomentuj (5)


Iza i Adam - ślub + sesja trójmiejska

dodano: 08.09.2011 :: 12:15 | kategoria: Fotografia Slubna

Idąc za ciosem prezentuję ktrótki wybór zdjęć ze ślubu Izy i Adama, który odbył się w Poznaniu, oraz nieco obszerniejszy z pleneru w Trójmieście.

Mała ciekawostka - zdecydowana większość zdjęć zrobiona Leicowskim Noctiluxem, moim nowym nabytkiem. Dla niezorientowanych - to klasyczna małoobrazkowa portretowa 50-tka ze światłem f=1.0 :)Skomentuj (5)


Kasia i Piotr

dodano: 27.12.2011 :: 11:45 | kategoria: Fotografia Slubna

Tym razem wybór zdjęć ze ślubu Kasi i Piotrka, który odbył się w Radomiu. Wierzcie mi, niełatwo było wybrać 60 zdjęć z ponad 200, więc nie wszystkie które bym chciał uda mi się pokazać.

Jak pewnie poznajecie, sesja plenerowa była robiona w Poznaniu. Młodzi po prostu chcieli zdjęcia w miejscach, które już w moim portfolio znajdziecie, ale dla nich, przyjezdnych, to była bardzo oryginalna sesja :)

Zapraszam do obejrzenia i komentowania.

Skomentuj (3)


Wszystkie prawa zastrzeżone © 2009 Kuba Cichocki. Szablon: HTSZ.PL
-->